לינה צפלין.webp
 • אסופת לינה צ'פלין

  75₪
  תקף לחודש אחד
  • שמוניסטים
  • קולות מהבודקה
  • נתיבה
  • צפייה בשלושת הסרטים ובשיחות עם לינה צ'פלין

אסופת סרטים - "פוקוס על יוצרת - לינה צ'פלין"

​לינה צ׳פלין היא במאית ותסריטאית מוערכת ועטורת פרסים הפועלת גם בימים אלו ומאחוריה למעלה מ-50 סרטים שכתבה וביימה, חלקם הוקרנו בפסטיבלים וזכו בפרסים בכל רחבי העולם. בשנת 2022 נבחרה ע" האקדמיה הישראלית לקולנוע לקבל פרס מפעל חיים.


"לינה היא יוצרת פורצת דרך, והיקף פועלה כיוצרת בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה הישראלית הוא אדיר, כאשר מספר הסרטים שהיא יצרה, בכל ז'אנר אפשרי, לאורך עשרות שנים של עשייה, הוא עצום ואין הרבה כדוגמתו", נכתב בנימוקים למתן הפרס.

"יצירתה אוניברסלית וזוכה להכרה, לפרסים ולהקרנות בתחרויות ובפסטיבלים ברחבי העולם. אהבת האדם והאופטימיות שלה ניכרת בסיפורים אותם היא טווה. כיוצרת שהגיעה מתרבות מפוארת של יצירות ספרות, תיאטרון וקולנוע, הנחשבות לקלאסיקה עולמית, הצליחה לינה להטמיע ברגישות ובמסירות אופיינית DNA זה בעבודותיה וליצור גשרים תרבותיים על ידי חשיפה, מורכבות ונקודת מבט ייחודית".

מיד לאחר הרכישה יגיע אליך מייל עם קישור לדף הסדרה.
בדף הסדרה ניתן למצוא את שלושת הסרטים ושלושת השיחות. ניתן לצפות בסרטים בכל זמן שנח לך. 

הסרטים והשיחות בסדרה

"נתיבה"
ישראל 2003, 55 דקות

נתיבה.jpg

"אנחנו מתים בקצב של אחד בשלושה שבועות". לוויות של חברים מהפלמ"ח, הן כמעט הסיבה היחידה לכך שנתיבה בן יהודה יוצאת מביתה. היא יוצאת מביתה רק בשני מקרים נוספים: כשהיא נוסעת פעם בשנה לכליל, שם גרה בתה עמל, ופעם בשבוע כשהיא נוסעת לאולפן כדי להגיש את תוכנית הרדיו שלה. "נתיבה מקשיבה ומדברת" היא תוכנית של שיחות אל תוך הלילה עם אנשים שאינם ישנים. מדברים שם רק על דברים טובים ומשמיעים רק שירים ישנים ששרו לפני 48, אלה שירי נעוריה. היא לוקחת אותנו לצפת ומספרת אנקדוטות משעשעות ומכאיבות על כיבוש העיר. עד היום רועדות לה הידיים כשהיא נזכרת במלחמה ההיא. רק בת 21, אבל כבר ירתה באויב פנים מול פנים, מה שגרם לה להרגיש "זקנה כבר מגיל עשרים ואחת".

נתיבה היא סבתא לארבעה נכדים. בבית של עמל בכליל נוגעים במקומות הכואבים של החברה הישראלית.
אמא פלמ"חניקית שהקימה מדינה ו"כולה על כתפיה הצרות", לבת חוזרת בתשובה ונכד אשר בחר לא לשרת בצבא. נתיבה היא מרואיינת מבריקה, חדה, בלתי צפויה; אך גם סגורה מאוד-אשה תוססת ומלאת פרדוקסים, מדברת ללא הפסקה ברהיטות האופיינית לה, בכנות מצחיקה ומכאיבה.

"קולות מהבודקה"
ישראל 2013, 50 דקות

קולות מהבודקה.png

אנחנו פוגשים אותם בשערי בתי ספר, בחניונים תת-קרקעיים, בכניסה לקניונים, בלובי מפואר של משרדי הייטק וליד כניסות מוזנחות של מחסנים. צבא של שומרים המונה עשרות אלפים, רובם ממוצא רוסי.
גיבורי הסרט עלו לישראל בגיל לא צעיר, היו צריכים למצוא עבודה בשביל לשרוד וכך מצאו עצמם בשמירה. בחייהם הקודמים היו אינטלקטואלים ועסקו במקצועות חופשיים – שני מוזיקאים, סופר ורופאה כירורגית.
בסרט זה אנחנו מעניקים במה לשומרים שלא ויתרו, שמצאו דרך להמשיך וליצור למרות הכל ואף על פי כן. העשייה היצירתית הזו היא התו האופטימי בגורלם הכמעט טרגי של האנשים האלה. במרכז הסרט עומדים ארבעה אנשים:אהרון שוורצמן, ליאוניד פקרובסקי, לילה נוסייב, וזיגנט ויסוקי. כפי שקורה לא-מעט לעולים חדשים ברוסיה הם עסקו במקצועות חופשיים,בעוד בישראל הם עוסקים בשמירה ומקבלים משכורת מינימום. .חשוב לציין כי למרות העבודה הסיזיפית והלא-מתגמלת ,הם מצליחים לשמור את הראש מעל המים.  

"שמוניסטים" 
ישראל 2016, 54 דקות

פוסטר שמוניסטים.jpg

 “אם יגידו לכם שהזִקנה טובה מהנעורים – אל תאמינו / שיש בה יתרונות והנאות משלה – אל תאמינו / שהיא בעלת ניסיון וידע, ראויה לכבוד ולברכה – אל תאמינו / הזִקנה טובה רק מהמוות / וגם זה בינתיים טעון הוכחה”.
השורות האלה, מתוך שירה של המשוררת והסופרת יוליה וינר, פותחות את סרטה של לינה צ’פלין, שמציג את מסען של ארבע גיבורות, נשים בעשור התשיעי לחייהן, בנתיבי הזקנה: הבמאית והכוריאוגרפית נעמי פולני, דליה גולומב, שמדריכה סיורים של מחסום Watch בגדה המערבית, המשוררת יוליה וינר והבמאית עצמה, צ’פלין. דרך תיעוד סיפוריהן של שלוש הגיבורות חווה גם צ’פלין מסע משלה בעשור התשיעי לחייה, על הזכרונות והשאלות שמזמנת תקופת החיים הזאת. הסרט זכה לציון לשבח בפסטיבל חיפה.

 • אסופת לינה צ'פלין

  75₪
  תקף לחודש אחד
  • שמוניסטים
  • קולות מהבודקה
  • נתיבה
  • צפייה בשלושת הסרטים ובשיחות עם לינה צ'פלין